119.22

109.61

8.39

4.01

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-20 o godzinie 20:00.

Lotnik rozpoczął gry kontrolne

W iście arktycznych warunkach odbył się pierwszy sparing Lotnika Jeżów Sudecki. Przy non stop padającym śniegu, lider Ligi Okręgowej uległ dzisiaj 0-2 Chrobremu Nowogordziec (IV liga), po meczu, który miał dwie różne połowy.
Nie zważając na warunki, na stadionie KKS-u - meczy był rozgrywany na bocznej płycie - zjawiło się dzisiaj kilkadziesiąt osób złaknionych futbolu. W pierwszych 45 minutach kibice zobaczyli bardzo dobrą grę jeżowian, którzy zdecydowanie dominowali na boisku i często zapędzali się pod bramkę Chrobrego. Najbliższy zdobycia gola był Arkadiusz Gawlik ale po jego strzale z rzutu wolnego piłka minimalnie minęła słupek. Jak już wspomniałem goście w I połowie skupili się na obronie własnej bramki przez co bramkarz Lotnika - Sebastian Szaciło wynudził się i wymarzł jak rzadko kiedy.
Po przerwie trener zespołu z Jeżowa - Marek Herzberg dokonał kilku zmian i na boisku role się odwróciły. IV-ligowcy narzucili swój styl gry rywalom, a efekty tego przyszyły w 72 minucie i Chrobry objął prowadzenie. Jeszcze raz piłkarze z Nowogrodźca pokonali Jarosława Rausa w 86 minucie i mecz zakończył się wynikiem 2-0 dla gości.
Nieco markotny po sparingu był Marek Herzberg, który powiedział: - Trudno być zadowolonym po tym spotkaniu, gdyż porażka nawet w meczu kontrolnym to nic przyjemnego. Pierwsza połowa to dobra gra mojego zespołu, nie pozwoliliśmy na wiele rywalom, ale szkoda że nie udało się wykorzystać żadnej sytuacji. W II połowie dokonałem kilku zmian i efekt tego był widoczny na boisku. Goście przejęli inicjatywę i zasłużenie wygrali mecz. Liczę, że w kolejnych sparingach zagramy lepiej i będziemy osiągać lepsze rezultaty.

Skład Lotnika: Jan Szaciłło (Jarosław Rauss), Bartosz Chrząszcz, Robert Idzi, Robert Turczyk (Marcin Rześny), Bartosz Rafiński, Kazimierz Hamowski, Tobiasz Kuźniewski, Krzysztof Winiarski, Michał Gołąb (Michał Kowiel), Arkadiusz Gawlik, Jarosław Kondraciuk (Robert Bińczyk).

2006-02-04 18:24