109.23

114.38

6.93

3.32

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-20 o godzinie 19:00.

Lotnik gromi Rudawy Janowice!

Coraz lepiej spisują się w wiosennych sparingach piłkarze Lotnika Jeżów Sudecki. Wczoraj piłkarze Marka Herzberga pokonali Olimpię Kamienna Góra 4-3, a dzisiaj rozgromili grające w A klasie Rudawy Janowice Wielkie 9-2.
Mecz odbył się w Siedlęcinie, gdyż płyta miejscowego boiska była mniej oblodzona niż boczne boisko przy Podchorążych. Warunki do gry nie były łatwe, jednak obie drużyny od początku spotkania zagrały ofensywną i przyjemną dla oka piłkę. Jako pierwsi do bramki rywali trafili piłkarze z Janowic, obejmując w 15 minucie meczu prowadzenie 1-0. Jeszcze przed przerwą Lotnik najpierw doprowadził do remisu 1-1, by po chwili objąć prowadzenie 2-1! Było to możliwe dzięki trafieniom Jarosława Kondraciuka, który rozegrał bardzo dobre zawody (4 gole w meczu).
Właśnie Kondraciuk tuż po przerwie podwyższył prowadzenie jeżowian na 3-1. Piłkarze z Jeżowa poszli za ciosem i w drugich 45 minutach jeszcze sześciokrotnie pognębili zespół z Janowic. Rudawy w tej części gry odpowiedziały tylko jedną bramką i mecz zakończył się zwycięstwem lidera Ligi Okręgowej 9-2. Warto nadmienić, iż efektowne zwycięstwo lotników odbyło się bez udziału czołowych graczy tego klubu: Arkadiusza Gawlika i Roberta Bińczyka, którzy wzięli udział w halowym turnieju w Lubaniu w barwach ekipy Kry-Cha Bus (II miejsce na tych zawodach).
Kilka słów o zespole z Janowic. Po raz pierwszy Rudawy miał okazję poprowadzić ex-trener Karkonoszy Zdzisław Radziszewski, a w barwach tego klubu zagrała Rafał Musiał. Obecnie janowiczanie są na 8 miejcu w A-klasie i jak twierdzi ich nowy szkoleniowiec, celem na wiosnę jest spokojne utrzymanie, a latem rozpocznie się budowa zespołu, który być może powalczy o awans do "okręgówki"...

Gole dla Lotnika: Jarosław Kondraciuk x 4, Mateusz Zawadzki x 2, Bartosz Rafiński, Michał Kowiel, Adrian Lis.

Skład Lotnika: Sebastian Szaciłło - Robert Turczyk, Krzysztof Winiarski, Adrian Lis, Andrzej Marek, Marcin Rześny, Robert Fluder, Karol Kruze, Kazimierz Hamowski, Jarosław Kondraciuk, Michał Zieliński, (zmiennicy: Michał Kowiel, Bartosz Rafiński, Mateusz Zawadzki).

2006-02-19 21:22