127.08

130.94

16.23

8.06

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-04-30 o godzinie 20:00.

Pucharowa niespodzianka w Podgórzynie

Niespodzianką zakończył się mecz pucharowy w Podgórzynie, w którym grające ligę niżej Endico Mitex pokonało czołowy zespół ligi okręgowej - Włókniarza Mirsk. O losach spotkaniach rozstrzygnął konkurs rzutów karnych wygrany przez gospodarzy 8-7, w regulaminowym czasie gry było 2-2.
- Miałem świadomość z jak silnym rywalem gramy, więc w pierwszej kolejności musiałem zadbać o tyły. Byłem przekonany, że nie raz będzie też okazja do kontrataku i tak też się stało. Wykorzystaliśmy dwie z takich akcji co pozwoliło nam zremisować - dzieli się swoimi wrażeniami Krzysztof Cyrek, trener Endico Mitexu.
Prowadzenie podgórzynianie zdobyli już w 20-ej minucie po akcji Dominika Pietrzykowskiego, który soczystym strzałem z ok. 15 metrów nie dał szans Rafałowi Fościakowi. Odpowiedź mirszczan przyszła 10 minut później, ładną piłkę w pole karne rywali wrzucił Jarosław Wichowski, a tam głową z 10 metrów skierował ją do siatki Bartosz Morzecki. Do przerwy 1-1. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Znów jako pierwsi z gola cieszyli się miejscowi, tym razem w zamieszaniu podbramkowym najprzytomniej zachował się Tomasz Woźniczka i było 2-1. Na kwadrans przed końcem meczu rzut wolny z boku pola karnego wykonał Wichowski notując drugą asystę w tym meczu, gdyż jego dośrodkowanie na gola strzałem głową zamienił Adam Kowalski.
Konkurs jedenastek długo nie mógł przynieść rozstrzygnięcia, gdyż zawodnicy obu ekip wykonywali je z zadziwiającą precyzją. Dopiero w ósmej serii Bartosz Kreis przegrał pojedynek z wprowadzony po przerwie Tomaszem Niemcem i gospodarze mogli się cieszyć z awansu.
Ciepło o rywalach wyrażał się trener Włókniarza Jarosław Wichowski: - Bardzo ciekawy zespół, który grał poukładaną piłkę, do tego z wielkim zaangażowaniem i determinacją. Wydaje mi się, że momentami było nawet zbyt ostro, co nie zmienia faktu, iż gratuluję rywalom awansu i życzę im powodzenia w A-klasie. Dla mnie będzie to jeden z głównych kandydatów do awansu.

ENDICO MITEX: Krawczyk - Dulny, Kochan, Kowalski - Ciepiela, Lambert, Larysz, Misiura, Pietrzykowski, K. Rychter, T. Rychter, Woźniczka. Rezerwowi: Niemiec, Kowalczyk, Jasiński, Moczulski, Nosal, Sarniewicz, Wryszcz.
WŁÓKNIARZ: Fościak - Kowalski, Kreis, Dołęga, Krawczyk, Morzecki, Oniszczuk, Supel, Jasiński, Wichowski, Śliwiński. Rezerwowi: Ł. Niemienionek, J. Niemienionek, Talarski.

2011-08-08 17:08