90.00

72.19

21.19

17.92

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-06-03 o godzinie 06:00.

Zadyma na boisku w Łomnicy!

W karetce pogotowia i asyście radiowozów policyjnych, sędzia główny Wieliczko opuszczał boisko po meczu KS Łomnica z Orłem Lubawka. Policja i pogotowie zostały wezwane telefonicznie przez sędziego, który po zakończeniu meczu nie mógł opuścić szatni pod którą zebrali się kibice. Nie mogli się oni pogodzić z decyzjami, które podejmował on w trakcie meczu, co ciekawe z trójki sędziów prowadzących ten mecz pretensje dotyczyły jedynie sędziego głównego.
Mecz miał duże znaczenie dla obydwóch drużyn walczących o awans do okręgówki. Bramka padła już w 1 minucie. Pierwszy atak Lubawki zakończył celnym strzałem Chudzik i goście objęli prowadzenie. Po rozpoczęciu gry ze środka w niegroźnym starciu w 2 minucie Szlęk z Łomnicy otrzymuje żółta kartkę. Za chwilę sędzia odgwizdał faul na bramkarzu z Łomnicy ale żółtą kartkę otrzymuje bramkarz. Nie speszyło to miejscowych którzy konsekwentnie atakowali dążąc do wyrównania. W 20 min. Musiał wpada w pole karne Lubawki i po ostrej interwencji obrońcy przewraca się, sędzia kwalifikuje to jako próbę wymuszenia karnego i pokazuje kolejną żółtą kartkę. W 45 min. Aleksjejew strzela bramkę ale sędzia jej nie uznaje. Na przerwę zawodnicy Łomnicy udają się mocno podenerwowani wydarzeniem z ostatniej minuty I połowy.
Na początku II połowy ma miejsce niecodzienna sytuacja, na środku boiska nastąpiło przypadkowe zderzenie sędziego z Musiałem po którym zawodnik przewraca się a sędzia pokazuje mu czerwoną kartkę. Łomnica mimo straty zawodnika nadal konsekwentnie atakuje. W 58 min. Po jednym z kontrataków Lubawki sędzia dyktuje rzut karny. Zawodnicy Łomnicy ostro protestują co kończy się czerwoną kartką dla Wryszcza. Łomnica traci drugą bramkę i drugiego zawodnika. Mimo osłabienia w 75 min. Aleksjejew strzela gola i jest 1:2. Wydaje się że lada chwila padnie wyrównanie, gdyż gospodarze mimo osłabienia atakują.
W 86 min jeden z niewielu kontrataków Lubawki, w okolicach pola karnego obrońca odbiera piłkę lecz sędzia kwalifikuje to zdarzenie jako rzut karny. Zawodnicy Łomnicy próbują protestować lecz kończy się to kolejną czerwoną kartką, tym razem dla Pietrzykowskiego. Karnego pewnie wykorzystuje Kisiel. Im bliżej końca meczu tym goręcej robi się na trybunach, a po końcowym gwizdku dochodzi do wydarzeń opisanych na początku tego tekstu.
Oto co na ich temat powiedział prezes KS Łomnica Jerzy Cieślik: - Do prowadzenia tak ważnego meczu powinni być delegowani doświadczeni sędziowie którzy umiejętnie panują nad emocjami zawodników i kibiców. Autorytet sędziego nie może być umacniany czerwonymi kartkami. Pochopnymi decyzjami sędzia nie tylko wypaczył dzisiaj wynik meczu ale zniechęcił naszych sponsorów obecnych na tym meczu. Jaki jest sens finansowania klubu piłkarskiego gdy w jednym meczu kilka nieodpowiedzialnych decyzji sędziego uniemożliwia awans sportowy. Dlaczego w ostatnich dwóch meczach mojej drużyny sędziowie nie uznają trzech bramek, dyktują przeciw nam trzy rzuty karne, wyrzucają za czerwone kartki trzech najlepszych zawodników? To nie jest przypadek. A pan Wieliczko w poprzednim meczu w który nam sędziował z Chełmskiem pokazał nam dwie czerwone i dwanaście żółtych kartek! Można by sądzić że był to mecz brutalny ale proszę mi wierzyć nikt nie odniósł kontuzji a z klubem z Chełmska do dziś jesteśmy w przyjaznych stosunkach, podobnie jak z Orłem Lubawka któremu życzymy awansu mimo że z nami wygrał.
Przyczyny wydarzeń które miały miejsce na boisku w Łomnicy w tym meczu zostaną ocenione przez OZPN oraz Policję która została wezwana na stadion przez sędziego.