146.17

66.42

5.71

4.14

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-04-20 o godzinie 10:00.

Łomnica gromi krzeszowskiego Pagaza

W kolejnym meczu dobrą dyspozycją na wiosnę potwierdzili piłkarze Łomnicy. Zespół trenera Piotra Aleksiejewa pokonał na własnym boisku Pagaz Krzeszów 4-1, a już po upływie 34 minut miejscowi prowadzili 3-0.
Pierwszego gola w 24-ej minucie ładnym lobem zdobył Damian Kaszuba. Dużą pracę przy tej akcji wykonał Mateusz Dregan, który ograł kilku rywali i precyzyjnie podał piłkę koledze z drużyny. Trzy minuty później Kaszuba odwdzięczył się Dreganowi i ten ostatni wpakował piłkę z pięciu metrów obok bezradnego Gumulaka. Trzeci gol to samobójcze trafienie Zająca, który próbował wybić lekki strzał Kaszuby, ale zrobił to tak nieudolnie, iż piłka wylądowała pod poprzeczką bramki Pagaza.
Jak się okazało nie był to koniec emocji przed przerwą, bo w 43-ej minucie Kaszuba upadł w polu karnym i domagał się rzutu karnego dla swojej ekipy. Sędzia pozostał niewzruszony, a zawodnika ukarał żółtą kartką za nadgorliwość, a ponieważ Kaszuba nie odpuszczał to arbiter po raz drugi zrobił użytek z żółtej kartki i odesłał łomniczanina do szatni.
Grający w osłabieniu gospodarze po zmianie stron nie byli już tak aktywni w ofensywie. Krzeszowianie starali się powrócić do gry, ale gola udało im się zdobyć dopiero w 70-ej minucie po uderzeniu Rosłana. Po chwili Pagaz stanął przed wielką szansą na gola kontaktowego, gdyż we własnym polu karnym ręką zagrał Piotr Wojtarowicz. Na szczęście dla gospodarzy Jakub Cieniawski odbił piłkę po uderzeniu Stefańskiego. Krótko po tym Micek faulował Dregana za co zobaczył drugą żółtą kartkę i składy osobowe się wyrównały. Wrócił też wigor graczom Łomnicy, co udowodnił Dregan trafiając na 4-1.

KSŁ: Cieniawski - Wojtarowicz, Wasiuk, Szlęk, Kuczaj (61' Zych), Ślusarczyk, Rhoda, Ozimek (72' Kostka), Wilczyński (87' Śliwiński), Dregan (85' Makowski), Kaszuba.
PAGAZ: Gumulak - Zasada, Micek, Kraszewski, Zajac (46' Kiełbasa), Rosłan, Kulpa, Górczyk, Stefański, Koszkul (80' Uznański), Wąchała.

2014-04-19 19:49