251.18

47.76

4.13

2.61

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-03-28 o godzinie 08:00.

Piłkarki Orlika wiceliderem III ligi

Bardzo dobrze spisały się dzisiaj w Lubinie piłkarki Orlika Jelenia Góra. Nasz zespół pokonał Zagłębie 4-2, dzięki czemu wyprzedził w tabeli III ligi (grupa II) swoje dzisiejsze rywalki i zajmuje drugą lokatę za Miedzią Legnica.
Mecz w stolicy polskiej miedzi dobrze rozpoczął się dla podopiecznych trenera Roberta Stachowskiego, bo w 25-ej minucie na listę strzelczyń wpisała się Justyna Zych. Radość z prowadzenia nie trwała długo, gdyż po chwili wyrównała Alicja Gajowczyk. Fakt ten nie podciął skrzydeł Orlikowi i jeszcze przed przerwą jeleniogórzanki cieszyły się z kolejnej bramki, a jaj autorką była Magdalena Walczak.
Kilka minut po przerwie ponownie skuteczna była Gajowczyk, ale jak się okazało była to ostatnia zdobycz dla lubinianek. Końcówka należała do naszych dziewczyn, które pogrążyły rywalki golami Walczak i Dagmary Dyzio.

ZAGŁĘBIE LUBIN S.A. - ORLIK JELENIA GÓRA 2-4 (1-2)

Bramki: 0-1 Zych 25', 1-1 Gajowczyk 29', 1-2 Walczak 34', 2-2 Gajowczyk 46', 2-3 Walczak 58', 2-4 Dyzio 60'.

ZAGŁĘBIE: Sajak - Brzezińska, Ciastoń (60' Gralla), Cymbała, Gajowczyk, Iglicka, Jakimiak, Kiwak, Kruk, Łagoda (46' Banach), Walczyńska.
ORLIK: Cybulska - Brommer (55' Skrobiszewska), Chrabąszcz, Dyzio, Korgul (41' Jantos), Kornak (50' Kubik), Orszlak, Raszkowska (70' Kuczaj), Walczak (59' Curyło), Wróbel, Zych.

2015-10-03 21:50