318.10

91.69

5.87

3.30

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-03-29 o godzinie 10:00.

Dobry mecz przy Złotniczej pomimo braku goli

Sprawiedliwym remisem zakończyło się dzisiejsze spotkanie przy Złotniczej. Z murawy pomimo braku goli nie wiało nudą, zarówno Karkonosze Jelenia Góra jak i Polonia Świdnica miały sytuacje by zapewnić sobie trzy punkty.
Pierwszy kwadrans to wzajemne badanie sił. W 20-ej minucie błysnął formą Michał Dubiel, który obronił strzał i dobitkę Jegora Tarnova. W tym drugim wypadku sparował piłkę na słupek. W 35-ej minucie piłka zagrana przez Radosława Sarełę trafiła pod nogi stojącego pić metrów przed bramką Michała Szramowiata, ten niestety nie zdołał jej skierować do bramki gości. Dwie minuty później w polu bramkowym świdniczan zabrakło orientacji Marcinowi Kraśnickiemu. Po chwili akcja przeniosła się pod drugą bramkę. Groźnie uderzał Wojciech Szuba, ale jeden z obrońców KSK zdołał wybić piłkę na rzut rożny. W 45-ej minucie w pole karne Polonii wpadł Maciej Firlej. Piłkę po jego strzale instynktownie na słupek odbił Amin Stitou. Za chwilę z rzutu rożnego dośrodkował Łukasz Kusiak i sobie tylko wiadomym sposobem Maciek Firlej nie trafił główką do bramki gości.
Druga połowa mogła się wybornie rozpocząć dla przyjezdnych, na szczęście Marek Wawrzyniak poradził sobie z Rafałem Luberem. Pięć minut później ponownie dał znać o sobie Maciek Firlej, jednak skończyło się na strachu dla ekipy ze Świdnicy. W 65-ej minucie ładnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Łukasz Kowalski. Gola nie było, bo świetnie na linii zareagował Stitou.
Ostatni kwadrans to dominacja Polonii. Biało - zieloni nie stworzyli sobie wielu okazji do zdobycia gola w tym okresie, ale raz powiało strachem w szeregach jeleniogórzan. Pięć minut przed końcem w okolicach 10 metra spięło się kilku zawodników obu drużyn. Wyglądało to jak małe rugby, sytuację wyjaśnił Jacek Bochnia niemal kładąc się od tyłu na przeciwnika, co uniemożliwiło mu oddanie strzału. Czy sędzia powinien podyktować rzut karny dla świdniczan? Zapewne wybroniłby się z takiej decyzji...
- Trzeba się cieszyć z tego remisu i zaakceptować ten jeden punkt. Mieliśmy swoje okazje, np. Maciek Firlej w końcówce pierwszej połowy, ale rywale też nas dręczyli i remis wydaje się sprawiedliwy. Do samego końca walczyliśmy i próbowaliśmy coś zrobić, za co należą się chłopakom podziękowania - powiedział po meczu Artur Milewski, trener Karkonoszy. - Myślę, że po dzisiejszym meczu nikt nie jest zadowolony. Zarówno my jak i Karkonosze miały swoje sytuacje. Daliśmy dzisiaj z siebie wszystko, jak się okazało wystarczyło tylko na remis - dodał Marcin Dymkowski, szkoleniowiec Polonii.
Dodajmy, że na trybunach niemal przez całe spotkanie trwał obustronny koncert chamstwa i wyzwisk. Śpiewy o własnych klubach stanowiły zaledwie ułamek dopingu kibiców. Panowie, naprawdę tak to musi wyglądać...?

KARKONOSZE JELENIA GÓRA - POLONIA ŚWIDNICA 0-0

Żółta kartka: Salamon.
Sędziowali: Mirosław Mazgaj jako główny oraz Adam Karasewicz i Adrian Mazgaj.
Widzów: 450.

KSK: Dubiel - Palimąka, Kuźniewski, Wawrzyniak, Mateusz Firlej, Szramowiat, Bochnia, Sareło, Kraśnicki (62' Kowalski), Maciej Firlej, Kusiak.
POLONIA: Stitou - Ciuba, Marszałek, Salamon, Luber, Sowa (75' Morawski), Szuba, Jaros (82' Skrypak), Borowy, Kot (75' Piskorski), Tarnov.

2015-10-04 14:57