86.82

113.20

14.12

4.84

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-13 o godzinie 21:00.

Łużyce pewnie pokonały Olimpię

Pierwsza połowa, mimo że nie padły w niej gole, mogła się podobać. Olimpia grała odważnie i starała się prowadzić grę. Zarówno goście, jak i gospodarze postawili na atak przez co raz gorąco było pod jedną, a raz pod drugą bramką. Już w 4. min na strzał zza pola karnego zdecydował się Grzesiak, piłka odbiła się od murawy, a następnie trafiła w słupek. W odpowiedzi technicznie próbował uderzać Piaśnik, lecz Trzepak pewnie chwycił piłkę. Później bramkarz Olimpii udanie interweniował po strzałach Jakimowicza oraz Cieślaka. Z drugiej strony boiska doświadczony Kukiełka nie dał się zaskoczyć po uderzeniach Sochackiego i Domina. Swoje szanse dla gospodarzy mieli też Kościecha, Gawroniuk oraz Bojdziński, ale brakowało im precyzji. W drugiej połowie kamiennogórzanie zaczęli płacić cenę za wysokie tempo z pierwszych 45 minut. Morale gości podupadły w 51. min kiedy Gawroniuk efektownie minął kilku obrońców Olimpii i ze stoickim spokojem otworzył wynik. Później goście zamiast skupić się na grze podostrzyli, a także zaczęli wdawać się w niepotrzebne dyskusje z arbitrami. W efekcie tego czerwoną kartkę zobaczył obserwujący mecz z perspektywy ławki rezerwowych Cisowski. W 78. min natomiast ponownie szarżującego Gawroniuka w polu karnym nieprzepisowo zatrzymał Trzepak. Kara dla przyjezdnych była podwójna. Bramkarz gości zobaczył czerwoną kartkę, a po chwili z 11m Budę pokonał Jakimowicz. Z Olimpii uszło powietrze, a Łużycom było mało. Po chwili szybką kontrę gospodarzy efektownie wykończył Bojdziński, a wynik w 83. min ustalił rezerwowy Sitek.

ŁUŻYCE - OLIMPIA 4:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Gawroniuk (51), 2:0 Jakimowicz (78-karny), 3:0 Bojdziński (80), 4:0 Sitek (83).
Czerwone kartki: Cisowski (Olimpia, 59 - niesportowe zachowanie), Trzepak (Olimpia, 78 - akcja ratunkowa).
Żółte kartki: Kurdziel, Gawroniuk oraz Masiel, Hadała, Bieńkowski.
Sędziował: Kamil Snacki.
Widzów: 60.

ŁUŻYCE: Kukiełka - Lużyński, Cieślak, Rogalski, Kurdziel (46 Łotecki), Jakimowicz, Piaśnik (87 Goszczycki), Fereniec, Kościecha (75 Sitek), Gawroniuk (83 Sudnik), Bojdziński.
OLIMPIA: Trzepak - Masiel, Zarzecki, Łatka, Buda, Bieńkowski, Hadała, Grzesiak, Domin, Sochacki, Bocheński (66 Kraszewski).