365.22

66.27

9.78

6.37

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-06 o godzinie 11:00.

- No:
Jakie problemy zgłosili mieszkańcy regionu jeleniogó...

Mistrz pokonany w III kolejce JAKO Ekstraklasy

Saper Gol został nowym liderem JAKO Ekstraklasy JLP. Ekipa złożona z piłkarzy kowarskiej Olimpii pokonała w hali Parku Sportowego Złotnicza mistrzów ostatnich dwóch edycji, czyli Auto Lambert. Mecz ten dostarczył mnóstwo emocji zarówno tych pozytywnych jak i negatywnych, bo część zawodników nie potrafiła okiełznać swoich nerwów.
Saperowcy przystąpili do spotkania bez swojego nominalnego bramkarza Macieja Maćkowskiego. Jego miejsce w bramce zajął Mateusz Kraiński, który bardzo szybko musiał wyciągać piłkę z sieci po strzale Filipa Błaszczyka, a nim zdążył ochłonąć, Michał Szczotka pokonał go po raz drugi. Obrońcy trofeum mogli, a nawet powinni podwyższyć prowadzenie, jednak w jednej akcji Jarosław Wichowski i Tomasz Woźniczka trafiali w słupki bramki rywala. Ten po przeciwnej stronie obił też Marcin Krupa. Z biegiem czasu to Saper Gol przejął inicjatywę, jednak do przerwy nie było z tego faktu efektów bramkowych. Po zmianie stron zawrzało przy ławce rezerwowych Auto Lambert, a konsekwencją tego zdarzania była czerwona kartka dla Filipa Błaszczyka, gdyż sędzia Michał Niemirski uznał, iż został przez niego obrażony. Pięć minut gry w przewadze przyniosło Saper Gol tylko jedną bramkę. Macieja Jerosa pokonał Mateusz Zatylny. Już przy równej liczbie graczy ten sam piłkarz skopiował swój wyczyn. To nie był koniec nieszczęść Auto Lambert, bowiem Maciej Udod strzałem z rzutu karnego wyprowadził na 3-2 swój team i jak się okazało był to wstęp do demolki dotychczasowego lidera JAKO Ekstraklasy. Kolejne gole zdobyli Patryk Bębenek, Daniel Gałach oraz ponownie Zatylny i było 6-2. W końcówce Maciej Zyner i Woźniczka zmniejszyli rozmiary porażki AL.
Emocji nie brakowało również w pozostałych spotkaniach. Za walkowera sprzed tygodnia zrehabilitowali się gracze Chojnika, którzy szybko objęli prowadzenie w meczu z Maracaną Piechowice po strzale Łukasza Modrzyka. Piechowiczanie mocno pilnowali tyłów, ale też groźnie kontrowali i po jednej z takich akcji Artur Strzałkowski przywrócił równowagę wyniku. Druga akcja ofensywna Maracany również zakończyła się powodzeniem, tym razem pod poprzeczkę huknął Kamil Wójcik. Chwilę po przerwie do siatki ponownie trafił Modrzyk. Szybka odpowiedź Maracany przyniosła prowadzenie 3-2. Autorem gola był Damian Górgul. Wcześniej zawodnik ten wiele razy przegrywał pojedynki z doskonale spisującym się w bramce Chojnika Szymonem Skupinem. Jego koledzy również dostroili się poziomem, bo w drugiej połowie zdominowali wydarzenia na parkiecie i posypały się bramki dla Chojnika. W 22-ej i 24-ej minucie Roberta Zaporę pokonał Antoni Podobiński. Przy golu na 5-2 błysnął Mateusz Durlak, a wynik ustalił samobójem Wójcik. - Liczyliśmy na wygraną i tak się stało. Najważniejsze, że udało nam się zebrać i już wszyscy możemy zapomnieć o niewypale z poprzedniej kolejki - powiedział po meczu Łukasz Modrzyk.
Szybkie dwa gole Michała Szramowiata ustawiły mecz JAKO Team z Gimnazjum nr 3. Ekipa z Grunwaldzkiej nie poddała się i po przebojowej akcji Adama Konrada wróciła do gry. Wynik 2-1 utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron padła tylko jedna bramka. Zdobył ją Przemysław Wajda, który przejął piłkę na połowie przeciwnika i mocnym strzałem po ziemi nie dał szans na obronę Pawłowi Sali. - W sumie JAKO Team wygrał zasłużenie, choć uczucie niedosytu pozostaje. Mieliśmy kilka naprawdę niezłych okazji bramkowych, ale bez zarzutu spisał się w bramce rywali Oskar Wieliczko - komentował Tomasz Madej z G3.
Bohaterem otwierającego poniedziałkowego gry spotkania Mundo ze Street Squadem był Oskar Klimek, który pięć razy dziurawił bramkę SS. Już do przerwy Mundo prowadziło 4-0. W drugiej połowie Damian Kaszuba i Damian Krynicki próbowali odwrócić losy spotkania, jednak ich bramki pozwoliły tylko zmniejszyć rozmiary porażki. Ostatecznie mecz wygrało Mundo 6-3.

III kolejka JAKO Ekstraklasy JLP:

niedziela, 13 grudnia 2015:

Dr. Schneider - Policja 4-5 (2-1)

Bramki: Piotr Kafel x2, Michał Stanisławski, Mateusz Hajduk, oraz Piotr Wawrzyniak x3, Jan Szaciłło, Marek Urbański.
MVP: Piotr Wawrzyniak.

poniedziałek, 14 grudnia 2015:

Street Squad - Mundo 3-6 (0-4)

Bramki: Oskar Klimek x5, Jarosław Pędzich ora Damian Kaszuba x2, Damian Krynicki.
MVP: Oskar Klimek.

Gimnazjum nr 3 - JAKO Team 1-3 (1-2)

Bramki: Adam Konrad oraz Michał Szramowiat x2, Przemysław Wajda.
MVP: Michał Szramowiat.

Chojnik Jelenia Góra - Maracana Piechowice 6-3 (1-2)

Bramki: Antoni Podobiński x2, Łukasz Modrzyk x2, Mateusz Durlak, Kamil Wójcik (sam.) oraz Kamil Wójcik, Damian Górgul, Artur Strzałkowski.
MVP: Szymon Skupin.

Auto Lambert - Saper Gol 4-6 (2-0)

Bramki: Michał Szczotka, Filip Błaszczyk, Tomasz Woźniczka, Maciej Zyner oraz Mateusz Zatylny x3, Patryk Bębenek, Daniel Gałach, Maciej Udod.
MVP: Mateusz Zatylny.