30.02

49.64

10.83

8.51

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-19 o godzinie 06:00.

Hit JAKO Ekstraklasy na remis

JAKO Team - Saper Gol, na to spotkanie od wielu dni ostrzyli sobie zęby kibice JAKO Ekstraklasy. Ci co obejrzeli to spotkanie z pewnością nie żałują 30 minut spędzonych w Parku Sportowym Złotnicza, bo obie ekipy stworzyli dobre widowisko, a scenariusza emocjonującego finiszu nie powstydziłby się Alfred Hitchcock.
Rywale przystąpili do meczu zmobilizowani z należnym respektem do siebie. Jako pierwszy na listę strzelców mógł wpisać się Patryk Bębenek, ale z bliska nie potrafił pokonać Oskara Wieliczki. Zrobił to w 5-ej minucie sprytnym strzałem Daniel Gałach. Chwilę później bramkarz Jako uratował JT w sytuacji sam na sam z Maciejem Udodem. Zmarnowana okazja zemściła się na Saper Gol w 9-ej minucie. Z dystansu uderzył Marek Siatrak, a spóźniona interwencja Maćka Maćkowskiego nie wystarczyła do zatrzymania piłki. Lider tabeli cieszył się z prowadzenia tylko dwie minuty, bo Mateusz Zatylny świetnie asystował przy strzale Marcina Krupy. Piłka przetoczyła się między nogami Wieliczki i było 2-1. Dwie minuty przed przerwą ponownie doszło do remisu, tym razem Tomasz Palimąka mocnym strzałem z 10 metrów zaskoczył Maćkowskiego. Jak się okazało nie był to ostatni gol w tej części gry, bo JAKO sfaulowali po raz piąty i Udod zamienił rzut karny na trzeciego gola dla SG. Druga połowa to próby zmiany rezultatu przez JT. W 25-ej minucie obciął się Mateusz Kraiński, ale otrzymanej od niego piłki Łukasz Kowalski nie zdołał umieścić w pustej bramce. Czyste konto kowarzanie zawdzięczają Adrianowi Nowińskiemu, który zmusił Kowala do błędu. Minutę przed końcem z bliska nad poprzeczką posłał piłkę Łukasz Kusiak. Wydawało się, że starania jeleniogórzan nie przyniosą efektu, tym bardziej, że 20 sekund przed końcem Saper Gol znów miał karnego. Znów do futbolówki podszedł Udod, huknął jak z armaty trafiając w poprzeczkę. Jak się okazało był to początek nieszczęść jego drużyny, bo próbując przejąć piłkę Udi faulował Palimąkę, a że było to piąte przewinienie SG, rzut karny otrzymali rywale. Z 9 metrów nie zawiódł Kowalski i mecz zakończył się wynikiem 3-3.
Co oznacza ten wynik? Na trzy kolejki przed końcem obie drużyny mają po 16 punktów i jeśli zagrają na sto procent to pierwszym miejscu zadecyduje bilans bramek. Ten na chwilę obecną lepszy o 12 goli ma lider.
W drugim meczu Mundo pokonało 3-2 Maracanę Piechowice. Rezultat tej potyczki jest nieco mylący, bo Mundo było wyraźnie lepsze, a niską porażkę miechowiczanie zawdzięczają bramkarzowi Robertowi Zaporze. Co prawda to Maracana otworzyła wynik po akcji Kamila Wójcika, ale przeciwnik wyrównał w 11-ej minucie po strzale Mateusza Karmelity. Na początku drugiej połowy Wójcik fatalnie interweniował po rzucie rożnym wyprowadzając piłkę wprost pod nogi Sebastiana Rzepeckiego, ten potraktował to zagranie niczym asystę i nie dał szans Zaporze na skuteczną interwencję. Trzeci gol dla Mundo to dzieło Oskara Klimka, który sprytnie przelobował bramkarza Maracany. 20 sekund przed końcem składna kontra piechowiczan została wykończona przez Wójcika.
W meczach Street Squadu z Chojnikiem i Policji z Auto Lambert emocji było niewiele, bo miały jednostronny przebieg. Chojnik po fatalnym początku prezentuje się z meczu na mecz coraz lepiej. Katem Street Squadu był Łukasz Modrzyk, autor czterech goli. Tyle samo bramek w konfrontacji Policji z Auto Lambert zdobył Filip Błaszczyk. Pogrom 11-1 w wykonaniu ciągle aktualnego mistrza ligi musiał zrobić wrażenie, bo Policja do tej pory przegrała tylko jedno spotkanie.

VI kolejka JAKO Ekstraklasy JLP:

niedziela, 17 stycznia 2016:

Gimnazjum nr 3 - Dr. Schneider 7-3 (3-1)

Bramki: Łukasz Cudyk x2, Andrzej Dworak x2, Tomasz Madej x2, Adrian Złotkowski oraz Kacper Jasiurkowski x2, Piotr Kafel.
MVP: Andrzej Dworak.

poniedziałek, 18 stycznia 2016:

JAKO Team - Saper Gol 3-3 (2-3)

Bramki: Marek Siatrak, Tomasz Palimąka, Łukasz Kowalski oraz Daniel Gałach, Marcin Krupa, Maciej Udod.
MVP: Łukasz Kowalski.

Mundo - Maracana Piechowice 3-2 (1-1)

Bramki: Mateusz Karmelita, Sebastian Rzepecki, Oskar Klimek oraz Kamil Wójcik x2.
MVP: Robert Zapora.

Street Squad - Chojnik Jelenia Góra 2-8 (0-3)

Bramki: Damian Kaszuba x2 oraz Łukasz Modrzyk x4, Wojciech Świętochowski x2, Mateusz Durlak, Antoni Podobiński.
MVP: Łukasz Modrzyk.

Policja - Auto Lambert 1-11 (0-4)
Bramki: Jan Szaciłło - Filip Błaszczyk x4, Jarosław Wichowski x3, Krzysztof Kieć x2, Michał Szczotka, Daniel Ziomek.
MVP: Filip Błaszczyk.