94.21

83.66

20.29

9.80

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-17 o godzinie 12:00.

Karkonosze w finale

Piłkarze Apisu Jędrzychowice nie sprawili kolejnej niespodzianki i do finału Pucharu Polski OZPN Jelenia Góra awansowały Karkonosze Jelenia Góra. Mimo to zespół z ligi okręgowej pokazał się z dobrej strony i do ostatniej sekundy walczył o korzystny wynik w tym spotkaniu.
Początek mecz to całkowita dominacja III-ligowców, którzy z miejsca zaatakowali nieco przestraszonych rywali i szybko przyszły tego efekty, bowiem najpierw do siatki trafił Krzysztof Pieśkiewicz, a chwilę później na listę strzelców wpisał się Maciej Firlej. Po kwadransie jędrzychowiczanie wrócili do gry. Po akcji Emmanuela Ohagwu z bliska piłkę do bramki skierował Wojciech Glanc. W 21-ej minucie znów dał znać o sobie powracający do formy po kontuzji Maciej Firlej. Jak się okazało był to ostatni gol do przerwy, mimo, iż biało - niebiescy mieli okazje na kolejne bramki.
Druga połowa rozpoczęła się po myśli miejscowych, którzy po rzucie rożnym zdobyli gola kontaktowego. Celną główką popisał się Paweł Siciński. Odpowiedź jeleniogórzan nadeszła 10 minut później. Wprowadzony minutę wcześniej Marcin Kraśnicki dośrodkował z rzutu rożnego, a Maciej Firlej skompletował hat-tricka. Później znakomitych okazji nie wykorzystali Kraśnicki i Łukasz Kowalski. Zemściło się to w końcówce, gdy po kolejnym stałym fragmencie gry Dariusz Bryjak uderzeniem głową zmusił do kapitulacji dobrze broniącego w tym meczu Oskara Wieliczko.

APIS JĘDRZYCHOWICE - KARKONOSZE JELENIA GÓRA 3-4 (1-3)

Bramki: 0-1 Pieśkiewicz 4', 0-2 Maciej Firlej 9', 1-2 W. Glanc 14', 1-3 Maciej Firlej 21', 2-3 Siciński 52', 2-4 Maciej Firlej 63', 3-4 Bryjak 88'.
Żółte kartki: Kiewra oraz Palimąka.
Sędziowali: Waldemar Socha jako główny oraz Piotr Bajer i Andrzej Socha.
Widzów: 150.

APIS: Siłakowski (46' Świątkowski) - P. Glanc, Monik, Siciński, Bystryk, Matusewicz, Kiewra (80' Kaczmarek), Jurgowski (46' Krzesiński), Ohagwu, W. Glanc, Bryjak.
KSK: Wieliczko - Mateusz Firlej, Kuźniewski, Palimąka, Wersocki, Kusiak (62' Kraśnicki), Poszelężny (75' Górski), Sareło (85' Szukiel), Szramowiat (55' Kowalski), Pieśkiewicz, Maciej Firlej.

2016-04-13 19:04