30.02

49.64

10.83

8.51

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-19 o godzinie 06:00.

Wygrało doświadczenie i skuteczność

A-klasowa Łomnica pokonała dzisiaj juniorów starszych Karkonoszy Jelenia Góra 3-1. Mecz był względnie wyrównany, do przerwy to nawet jeleniogórzanie dyktowali warunki, jednak byli nieskuteczni pod bramką rywali.
Pierwszą godną odnotowania okazją było uderzenie Marcela Kaziemki w długi róg bramki łomniczan. Gol nie padł, bo świetnie interweniował Wojciech Kamiński. Później dwie ładne indywidualne akcje przeprowadził Robert Lekszycki. Najpierw napastnik Karkonoszy trafił piłką w poprzeczkę, później posłał ją tuż obok słupka. W 45-ej minucie gospodarze przejęli futbolówkę w środkowej strefie boiska, czego efektem była szybka kontra. W jej ostatniej fazie Damian Kucharczyk podał do Damiana Kaszuby, ten poradził sobie z obrońcą KSK i uderzeniem w krótki róg pokonał Karola Englera.
Po zmianie stron Łomnica coraz lepiej radziła sobie z karkonoską młodzieżą. Biało - niebiescy nie potrafili przedrzeć się po bramkę miejscowych. W 57-ej minucie piłkę przed polem karnym stracił Łukasz Jaworski. Jego błąd z zimną krwią wykorzystał Mateusz Dregan, który ograł golkipera gości i umieścił piłkę w pustej bramce. Po chwili Dregan powinien podwyższyć wynik, jednak tym razem zabrakło mu opanowania. Miał je w 62-ej minucie Kucharczyk i technicznym uderzeniem trafił na 3-0. W 68-ej minucie Paweł Habasiński sprytnie rozegrał piłkę z Łukaszem Wierzbicki, chyba najlepszy dzisiaj na boisku gracz Karkonoszy lekkim strzałem zaskoczył Jakuba Cieniawskiego. Do końca meczu wynik ten nie uległ zmianie, choć okazje ku temu były. Łomniczanie stracili skuteczność, sposobu na Cieniawskiego nie znaleźli też podopieczni trenera Krzysztofa Pietrzyka.

KSŁ: Kamiński - Ślusarczyk, Skalany, Witanis, Wojtarowicz, Bytnar, Przywara, Kaszuba, Chochoł, Kucharczyk, Dregan. Rezerwowi: Cieniawski, Habasiński, Sowa, Woś, Wilczyński.
KSK js: Engler - Matuszewski, Wierzbicki, Ławrynowicz, Dobrowolski, Śniegula, Pytel, Kaziemko, Zatorski, Lekszycki, Stompór. Rezerwowi: Uroda, Jaworski, Habasińśki.

2016-08-14 14:04