33.63

72.94

8.15

6.10

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-18 o godzinie 20:00.

Nawet karny nie pomógł

O sporym niedosycie mogą mówić kibice Olimpii Kowary, bowiem ich zespół po meczu niewykorzystanych szans, tylko zremisował z KS Polkowice 1-1. Gospodarze w końcówce mieli nawet rzut karny, jednak Patryk Bębenek przegrał wojnę nerwów z Damianem Primelem.
Pierwszy kwadrans to wzajemne badanie sił. W 14-ej minucie na bramkę miejscowych uderzał Wiktor Kobiela, ale Marcin Chrobak nie dał się zaskoczyć. Z czasem inicjatywę przejęli podopieczni trenera Ołeksija Tiereszczenki. Olimpia miała pomysł na grę i szybko przyniosło to efekt w postaci gola. W 28-ej minucie w pole karne polkowiczan wpadł Adrian Zieliński i strzałem w długi róg pokonał Primela. Gol dla kowarzan mógł paść wcześniej, jednak dobrych okazji nie wykorzystali Jevgenijs Kosmacovs i Daniel Gałach. Raz interwencja obrońcy KS-u niemal nie zakończyła się samobójem.
Końcówka pierwszej połowy to najlepszy okres w poczynaniach gospodarzy. Dwa razy szansę na podwyższenie rezultatu miał Gałach. Biało - zieloni mogli też zostać ukarani za swoją nieskuteczność, gdyż w 42-ej minucie Kobiela źle trafił w piłkę, a dobitkę Wojciecha Galasa zablokowali kowarscy obrońcy.
Początek drugiej połowy to znakomita sytuacja Kosmacovsa, niestety niewykorzystana. W 56-ej Chrobak wykazał się Broniąc strzał Galasa. Później Tomasz Wojciechowski próbował główką pokonać golkipera Olimpii, bezskutecznie. Goście dopięli swego w 63-ej minucie. Wprowadzony po przerwie Mateusz Surożyński ograł za narożnikiem pola karnego Mateusza Kraińskiego i oddał strzał w krótki róg z linii 16-tu metrów. Uderzenie nie było mocne, mimo to Chrobak nie zdążył z interwencją. Na jego usprawiedliwienie można dodać, że piłka skozłowała trzy metry przed nim.
Ostatni kwadrans meczu nie był już porywającym widowiskiem. Więcej ochoty do odniesienia wygranej wykazywali kowarzanie, a efektem ich działań było wywalczenie rzutu karnego. Faulowany był Mateusz Zatylny, a piłkę na 11-tym metrze ustawił Patryk Bębenek. Jego strzał odbił Primel, tym samym ratując jeden punkt swojej drużynie.

OLIMPIA KOWARY - KS POLKOWICE 1-1 (1-0)

Bramki: 1-0 Zieliński 28', 1-1 Surożyński 63'.
Żółte kartki: Zieliński.
Sędziowali: Wojciech Białowąs jako główny oraz Maciej Kosarzecki i Michał Mazurek.
Widzów: 350.

OLIMPIA: Chrobak - Smoczyk, Bębenek, Kraiński, Malarowski, Kosmacovs, Jaros, Zieliński (78' Vitolnieks), Gałach, Baszak, Zatylny.
KSP: Primel - Zawadzki (60' Szymik), Karpiński, Sworacki, Azikiewicz, Famulski, Galas, Rybarczyk (46' Surożyński), Wojciechowski (83' Ptak), Szuszkiewicz, Kobiela (75' Konefał).

2016-08-20 19:35