203.49

48.15

8.51

6.07

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-05 o godzinie 21:00.

Piast wywiózł remis z Lubania

Gospodarze chcieli zmazać plamę po dotkliwej porażce jakiej doznali w minionym tygodniu w Świerzawie. Łużyce w pierwszej połowie starcia z Piastem przeważały, ale nie potrafiły zdobyć gola. Swoje szanse mieli Grygo, Jakimowicz oraz Kościecha. Po zmianie stron wynik strzałem tuż przy słupku szybko otworzył rezerwowy Sitek. Kibice gospodarzy, wśród których był obecny Starosta Lubański Walery Czarnecki kilka minut później kolejny raz poderwali się z miejsc. Tym razem piłkę na rzut rożny z trudem odbił Jarosz po strzale aktywnego Bojdzińskiego. Później kilka razy było jeszcze groźnie pod bramką Piasta. Miejscowym brakowało jednak dokładności i tym samym nie udało im się podwyższyć prowadzenia. To się zemściło. Piast czekał na swoją okazję i dopiął swego w końcówce. W zamieszaniu najprzytomniej zachował się Maran i z bliska ustalił wynik. Dodajmy, że klub z Lubania zebrane pieniądze ze sprzedaży biletów przeznaczył jako cegiełkę na leczenie 3-letniego Olusia Szymańskiego. Chłopca zaatakował śmiertelny nowotwór. Jedyną szansą dla chłopca jest leczenie w specjalistycznej klinice w Stanach Zjednoczonych. Organizatorzy łącznie uzbierali kwotę 1558 zł. Dodatkowy tysiąc zgromadzili piłkarze Łużyc. To jeszcze nie wszystko. W przerwie meczu działacze wraz z kibicami przekazali dziadkowi Olka panu Waldemarowi szalik, piłkę oraz koszulkę Łużyc z podpisem prezesa PZPN Zbigniewa Bońka. Wszystkie gadżety trafią na charytatywne aukcje i będą widniały choćby obok medalu Piotra Małachowskiego, który przekazał na licytację swój srebrny medal wywalczony w Rio. Akcja zbiórki pieniędzy przeprowadzona zostanie także w niedzielę podczas meczu Sudetów Giebułtów z Hutnikiem Pieńsk. Więcej informacji o Olku można znaleźć choćby na Facebook'u wpisując hasło Ocalić Oko Olka.

ŁUŻYCE - PIAST 1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Sitek (48), 1:1 Maran (84).
Sędziował: Tomasz Kasiński.
Widzów: 150.

ŁUŻYCE: Bolimowski - Łotecki, Rogalski, Piaśnik, Fereniec, Misiurek (86 Puzio), Jakimowicz, Kościecha, Bojdziński, Berliński (46 Sitek), Grygo (80 Wichowski).
PIAST: Jarosz - Turczyk, Saniuk, Michałek, Woźniczka, Banaś, Wryszcz, Modrzyk, Lisowski, Maran, Sobczak (75 Gurazda).

2016-08-21 12:26