119.22

109.61

8.39

4.01

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-20 o godzinie 20:00.

Pewny awans Olimpii

Bez najmniejszych problemów piłkarze kowarskiej Olimpii awansowali do półfinały Pucharu Polski OZPN Jelenia Góra. Jedyny III-ligowiec na tym szczeblu rozgrywek pokonał w Wykrotach miejscowego Piasta 4-0.
Na gola kibice czekali tylko kilka minut, zdobył go Daniel Gałach, który z 20 metrów przelobował Dawida Zazulaka. Asystę przy tej bramce zanotował Jevgenij Kosmacovs. Dodajmy, że wynik meczu mógł zostać otworzony już 60 sekund wcześniej, jednak Michał Wawrzyniak z pięciu metrów przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 18-ej minucie znów błysnął Kosmacovs, który prostopadłym podaniem uruchomił Mateusza Baszaka. Młodzieżowiec ograł Zazulaka i z ostrego kąta umieścił piłkę w sieci.
Prowadzenie dwoma golami nieco uśpiło gości i do głosu doszli wykrocianie. Dobrą akcję Marcina Łojko próbował wykończyć Grzegorz Roman, jednak nie trafił piłką w światło bramki. Po chwili świątynia Ołeksija Kazakova zatrzęsła się po bombie Radosława Kurka z ok. 18 metrów, ale trafienie w poprzeczkę równa się strzał niecelny, więc nadal było 0-2. W 39-ej minucie poprzeczkę obił też Kosmacovs, a w zasadzie piłkę na nią po jego strzale sparował Zazulak. Dwie minuty przed przerwą akcję skrzydłem przeprowadził Adrian Zieliński. W polu karnym rywali wyłożył piłkę Baszakowi, a ten dopełnił formalności, 0-3.
Po zmianie stron tempo spotkania spadło. Trener Ołeksij Tiereszczenko nakazał swoim zawodnikom nieco zluzować, mając na względzie zbliżającą się inaugurację III-ligowych rozgrywek. Mimo to kowarzanie zdołali jeszcze podwyższyć prowadzenie. Zrobił to w 79-ej minucie Kosmacovs, który uderzeniem z linii pola karnego pokonał wprowadzonego w drugiej połowie Konrada Skórę.
- Tak jak zapowiadałem podeszliśmy do tego spotkania poważnie. Naszym założeniem było sprawdzenie przed zbliżającym się meczem ligowym w jakiej dyspozycji fizycznej są zawodnicy. Ostatnie minuty pokazały, że jest dobrze, bo chłopaków stać było w tym okresie nawet na 40-metrowe sprinty. Po raz pierwszy graliśmy na naturalnej płycie, co też nie jest bez znaczenia przed startem III ligi - powiedział po meczu trener Tiereszczenko.

PIAST WYKROTY - OLIMPIA KOWARY 0-4 (0-3)

Bramki: 0-1 Gałach 7', 0-2 Baszak 18', 0-3 Baszak 43', 0-4 Kosmacovs 79'.
Sędziowali: Piotr Bajer jako główny oraz Andrzej Socha i Adrian Graczyk.
Widzów: 120.

PIAST: Zazulak - Andruchów, Drozd, Staniów, Jeziorny, Kurek, Roman, Ziółkowski, Majka, Łojko, Krawczyk. Rezerwowi: Skóra, Wolski, Prażmowski, Gola, B. Milutinović, M. Milutinović.
OLIMPIA: Kazakov - Zieliński, Wawrzyniak, Kraiński, Smoczyk, Bębenek, M. Malarowski, D. Malarowski, Kosmacovs, Gałach, Baszak. Rezerwowi: Fiut, Krupa, Zatylny.

2017-03-12 15:17