28.64

77.77

10.21

7.51

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-19 o godzinie 09:00.

Derbowy triumf Chrobrego

Chrobry Głogów wygrał w Legnicy z Miedzią 2-1. Goście w przekroju całego spotkania byli drużyną zdecydowanie lepszą i zasłużenie sięgnęli po trzy punkty. Zapewnił im je Mateusz Machaj, ostatnim kopnięciem piłki w tym meczu.
Od pierwszych minut głogowianie narzucili miejscowym swoje warunki gry i z uporem dążyli do objęcia prowadzenia. Kibice na trybunach przecierali oczy ze zdziwienia, bo szczerze mówiąc trudno się było połapać kto gra o awans, a kto o utrzymanie. Zaangażowanie Chrobrego przyniosło efekt w 22-ej minucie. Mateusz Machaj dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie Mateusz Wieteska głową skierował piłkę do bramki. Później Miedź mogła wyrównać, ale piłkę zmierzającą do siatki po strzale Petteri Forsella zdołał wybić przed linią bramkową Michał Michalec.
Po zmianie stron podopieczni trenera Ryszarda Tarasiewicza dalej grali niemrawo i zupełnie nie mieli pomysłu jak odrobić straty. Dużo groźniejsze były kontry ekipy z Głogowa. Dwa razy okazję do podwyższenie rezultatu zmarnował Karol Danielak. W 79-ej minucie szczęście uśmiechnęło się do legniczan. Marquitos dośrodkował w 16-tkę, a tam w bliżej nieokreślony sposób Damian Rasak wepchnął ją do bramki. Na trybunach radość i nadzieje, że przez 11 minut trójkolorowym uda się zapewnić końcowy sukces. Nic takiego nie miało jednak miejsca, natomiast w doliczonym czasie gry gospodarze zostali trafieni po raz drugi. Gola pięknym trafieniem z rzutu wolnego zdobył Machaj. Sędzia Łukasz Szczech zakończył spotkanie.

MIEDŹ LEGNICA - CHROBRY GŁOGÓW 1-2 (0-1)

Bramki: 0-1 Wieteska 22', 1-1 Rasak 79', 1-2 Machaj 90'+4'.
Żółte kartki: Ilków - Gołąb, Machaj.
Sędziował: Łukasz Szczech.
Widzów: 3000.

MIEDŹ: Kapsa - Bartczak, Stasiak, Midzierski, Potouridis, Daniel, Pennanen (74' Marquitos), Rasak, Forsell, Łobodziński, Djermanović (64' Vojtus).
CHROBRY: Gospodinov - Ilków - Gołąb, Wieteska, Michalec, Wawszczyk, Danielak (80' Sędziak), Pawlik, Machaj, Bonecki (83' Kona), Szczepaniak, Wojciechowski.

2017-04-06 12:42