111.31

114.06

6.17

3.23

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-20 o godzinie 18:00.

Trwa zwycięska passa piłkarzy Pub Gol!

Kolejne trzy punkty dopisali sobie dzisiaj piłkarze Pub Gol Jelenia Góra pokonując Hottur Borowice 3-1. Nie był to jednak łatwy mecz dla jeleniogórzan, a drużyna z Borowic zaprezentował się najlepiej ze wszystkich drużyn goszczących tej jesienie przy Podchorążych 1.

Zaczęło się planowo, czyli od bramki dla jeleniogórzan już w 4 minucie spotkania. Autorem gola był Paweł Doreń, który strzałem z 5 metrów pokonał bramkarza gości. Asystę przy tej bramce zaliczył Andrzej Pieroń. Po kilkunastu minutach role się odwróciły. Tym razem z lewej strony boiska perfekcyjnie dośrodkował Doreń, a Pieroń głową wpakował piłkę do bramki, czym podwyższył prowadzenie gospodarzy na 2-0!
Nieoczekiwanie po tym golu podopieczni trenera Walczaka siedli na laurach co skrzętnie wykorzystali goście, którzy coraz śmielej zaczęli sobie poczynać pod bramką rywali. Ich starania zostały zwieńczone w końcówce I połowy, gdy Grzegorz Beniamin po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzałem głową zdobył kontaktowego gola.
Po przerwie obie ekipy postawiły na otwartą grę, dzięki czemu zgromadzona publiczność mogła obserwować zacięte widowisko ze sporą ilością sytuacji bramkowych. Hottur był równorzędnym rywalem dla Pub Gol, jednak zawodnicy z Borowic nie potrafili wykorzystać żadnej ze stworzonych sytuacji. Drużyna z Jeleniej Góry groźnie kontrowała i jedna z takich akcji przyniosła efekt w 85 minucie spotkania. Drugiego gola w tym meczu strzelił Doreń, ale to trafienie jest w dużej mierze zasługą Radosława Dutki, który przeprowadził kapitalny rajd z własnej połowy boiska i wyłożył Doreniowi piłkę jak na tacy. Gol ten podłamał gości, którzy stracili już wiarę w wywiezienie z trudnego terenu remisu i do końca meczu wynik już nie uległ zmianie.
Tylko z wyniku był zadowolony po tym meczu trener Pub Gol - Lech Walczak, który powiedział: Cieszy wynik, ale moi chłopcy zirytowali mnie swoją postawą, szczególnie przy stanie 2-0, gdy myśleli, że mecz jest już wygrany. Dobrze, że w II połowie umiejętnie się broniliśmy, a jedna z kontr okazała się zabójcza dla gości, którzy zagrali dzisiaj dobre zawody. Za tydzień gramy ostatni mecz ligowy w Dobkowie i jedziemy tam po trzy punkty! Chcemy udanie zakończyć rundę jesienną!

2005-10-30 18:14