365.49

105.13

6.76

3.55

Dane pomiarowe dla stacji Jelenia Góra. Wartości zostały odczytane dnia 2024-05-20 o godzinie 14:00.

IV kolejka Karkonoskiej Ligi Halowej

Za nami IV kolejka Karkonoskiej Ligi Halowej. Niestety znów nie udało się rozegrać wszystkich spotkań, a to za sprawą piłkarzy Kry-Cha Bus, którzy startowali w turnieju we Wrocławiu. Skorzystali z tego piłkarze Zorki i Cumbers i dzięki wolnemu terminowi odrobili zaległości z III kolejki. W zaległym meczu padł remis 4-4, a hat-trickami popisali się Piotr Aleksiejew z Zorki i Krzysztof Hnatów z C.O..
Kolejnej porażki doznali piłkarze gospodarza turnieju. Tym razem KKS musiał uznać wyższość studentów Kolegium Karkonoskiego, którzy pokonali ich 8-4. Kolejny dobry mecz w barwach KKS-u rozegrał Robert Kozan notując trzy trafienia. W ekipie KK najlepiej spisał się Łukasz Piątkowski zdobywając 4 gole, a tylko o jedno trafienie był gorszy Łukasz Fryderyk.
Zaskakujący przebieg miało spotkanie Uzdrowiska z Zorką. Faworyt tego spotkania - Uzdrowisko - przez większą część meczu nie potrafił sobie poradzić ze znakomicie grającym rywalem. Na kilka minut przed końcem meczu Zorka prowadziła 5-4 i kto wie jakim wynikiem zakończyłoby się to spotkanie gdyby nie czerwona kartka dla Grzegorza Pietrzykowskiego. Grając w osłabieniu zabawkarze nie byli już w stanie poradzić sobie z mądrze w tym okresie grającym Uzdrowiskiem i przegrali ostatecznie 5-7. Warto wyróżnić w tym spotkaniu Piotra Aleksiejewa, który zdobył wszystkie gole dla Zorki i z 23 golami jest najskuteczniejszym strzelcem ligi.
W meczu Fromako z Karpaczem było gorące na boisku, niekoniecznie jednak z przyczyn sportowych. Mecz wygrali piłkarze spod Śnieżki 7-2, ale na tak wysoki wynik wpływ miało osłabienie Fromako, które musiało praktycznie całą II połowę grać w 4 po czerwonej kartce dla Marcina Koziemko. Otrzymał on ją za dosyć radykalne krytykowanie decyzji sędziego Leszka Olejarczyka, które jak uważał Koziemko krzywdziły jego drużynę.
- Tydzień temu zostaliśmy "skręceni", teraz sytuacja się powtórzyła. Bardzo poważnie rozważamy zrezygnowanie z dalszego uczestnictwa w tych rozgrywkach - powiedział na gorąco ukarany zawodnik Fromako.
W afekcie nie takie rzeczy się mówi, tak więc miejmy nadzieję, że już na spokojnie piłkarze Fromako zmienią swoją decyzję i zobaczymy ich w następnych spotkaniach.
Ozdobą IV kolejki był ostatni mecz Pub Gol - Dziwiszów. Wygrali go jeleniogórzanie 8-7 pomimo, iż na 8 minut przed końcem meczu przegrywali już 3-6! Wtedy to do walki wspaniale poderwał drużynę Radosław Dutka, który strzelając dwa gole szybko doprowadził do wyniku 5-6. Po chwili za sprawą Mariusza Golonki konsternacja ogarnęła zebranych w hali KK piłkarzy i kibiców. Jak do tego doszło? Otóż popularny "Golona" mając przed sobą pustą bramkę przeniósł nad nią piłkę z odległości pół metra! Na szczęście to zdarzenie nie podłamało piłkarzy Pub Gol, którzy po kolejnym goli Dutki wyrównali, a po chwili wyszli na prowadzenie 7-6 za sprawą Roberta Pisarza. Długo się tym prowadzeniem nie nacieszyli gdyż Dziwiszów doprowadził do remisu 7-7. Swój dzień miał jednak Raodosław Dutka, który na 1,5 minuty przed końcem meczu indywidualną akcją zapewnił wygraną swojej drużynie.
Była to ostatnia kolejka ligowa w tym roku. Być może w przerwie pomiędzy świętami a nowym rokiem zostaną rozegrane zaległe mecze: Kry-Cha Bus - C.O. Cumbers i Fromako - Kolegium Karkonoskie, a następna kolejka odbędzie się w niedzielę 8 stycznia 2006r.